Виставка "ЧЕРВОНА РІКА"

ОЛЕНА СЕРДЮЧЕНКО

  • Вхід безкоштовний
  • Відкритя галерейної виставки 7.05.2021 по 21.05.2021
  • Виставка буде проходити в г. Одеса, Україна, за адресою пл. Соборна, 2

Мистецтво може втішати, розчулювати, зігрівати красою, теплом та гармонією, і це чудово. Мистецтво здатне бути крижаною водою в душовій витверезника, і це також необхідно. Мистецтво також може бути способом проживати себе, і особливо ті почуття, що вважаються неприємними: смуток, злість, біль, страждання.

Мої роботи на цій виставці - про проходження кризи художником.

Я дуже любила малювати світле, ніжне, радісне - квіти, пейзажі, казкових істот. І ось рік тому виявилось, що ні, вже не можу.

Багато хто з людей рано чи пізно опиняється в ситуації, коли тебе неначе викинули без парашуту з палаючого літака. І ти зустрічаєшся сам із собою віч-на-віч. Вже неможливо жити, не помічаючи того, що всередині тебе. Ти мусиш увійти, опинитися у внутрішній порожнечі та зустрітися з питаннями, які можеш вирішити тільки ти, пройти це та вийти.

Митець проживає цей політ крізь біль і страх у свій власний спосіб, і тоді творчість стає його особистим парашутом.

Тобі здається, що ти стікаєш кров'ю, малюєш це - і ось вже хтось невидимий, доброзичливий, але безпристрасний мовчки зашиває без наркозу твою рану. Тобі буває так погано, що, здається, вже Смерть розмовляє з тобою; малюєш це - і усвідомлюєш, що Їй ще зарано приходити по тебе.


Учасниця виставки

ОЛЕНА СЕРДЮЧЕНКО

В Кіровоградській області, звідки мої родичі понаїхали до Одеси, трохи підвищений природній рівень радіації, що, як кажуть, сприяє появі талановитих особистостей. Я малюю з дитинства. Чого мене тільки не намагалися навчати - грі на фортепіано, танцям, волейболу - все марно. Я малюю.

Родичі та чоловік періодично питали мене: "Коли ти вже почнеш працювати?" Марно. Я малюю.

Вчителька початкових класів колись сказала мені: "Художник - від слова "худо". Тепер все життя я доводжу зворотнє.

Славна Одеська художня школа ім. Костанді дала мені тверду руку, різні вміння та присадила багато штампів. Я вдячна їй за все! Тверда рука знадобилася, а від штампів так весело вивільнятися!

Навчалася в будівельному інституті на архітектора, та марно: все одно малюю. Але школа архітектурного малюнку згодилася.

Мала 9 персональних виставок в Одесі. Широко знана у вузьких колах. Багато картин розійшлося по Україні та далеких усюдах.

Я - частина радісної спільної української душі: UKRAINA ANIMA ALLEGRA!

Я малюю і тому я живу.

Ти можеш намалювати, як навколо тебе вирує і клекоче Хаос. Намалювати, як той, кого ти любиш, встромляє в тебе ножі по самісіньку рукоять. Ти раніше не міг вимовити словами свою Злість - багатьом, на жаль, заважають поставлені ще з дитинства блоки,- але можеш змалювати свою Злість та Лють, і вони вже не будуть руйнувати тебе. Все, що ховалося в тінь і залишалося неусвідомленим, виходить на поверхню. Викликає невимовний біль, бо відчуття себе подібне до смерті.

Проживаючи свідомо це відчуття в малюванні або написанні віршів, ти здатний нарешті дістатися найглибшого дна і здобути таку необхідну тобі перлину.

Коли дозволяєш злості, болю та смутку БУТИ, то розумієш, що під ними лежить та панує любов. Насправді ти є невичерпним океаном радості, що прикритий тоненькою мазутною плівкою болю. Мусиш не просто зібрати мазут, а й перетворити його на паливо для твого життя, творчості та кохання.

І ти не будеш проклинати Інструктора, що дав тобі копняка з палаючого літака, а будеш відчувати до нього щиру вдячність. В цьому незапланованому польоті згорять твої зайві ілюзії та дитячий транс, в якому ти жив до цього часу. І ти приземлишся, наново зібравши себе, і увійдеш по груди до свого Йордану, і вийдеш своєю власною, впізнаною та коханою людиною.

Роботи учасниці

Приходьте на виставку, ми чекаємо на Вас!